Search
Close this search box.

Що Таке Qa І Як Стати Тестувальником З Нуля: Блог It-школи Hillel

Quality Assurance спрямоване на побудову процесів контролю якості задля забезпечення певного рівня якості. У процесі Quality Assurance може брати участь уся команда, яка працює над проектом. Стосовно Blockchain не обов’язково знати Solidity. Взаємодіяти з контрактами можна через різні тестнети чи мейннет.

Нині є чимало охочих змінити професію, і я не можу дати конкретної поради, як не загубитися на тлі інших. Завжди буде хтось кращий, розумніший, з ліпшими навичками тощо. Забудьте про те, що є хтось із профільною освітою, хтось більш скіловий — є лише ви на шляху здобуття нової професії. Тож усе, на чому слід концентруватися, — це навчання і розвиток. Якщо ви світчер, раджу зважати на вже наявний досвід.

Звісно, такі програми писати складно і довго, проте в майбутньому вони економлять тисячі годин. А ще це дозволяє мануальним тестувальникам займатися дійсно важливими тест-кейсами замість того, щоб тижнями робити monkey job. Цей підхід називається «навантажувальним тестуванням» (load testing) або «стрес-тестуванням» (stress testing). Подібні тести допомагають визначити межі продуктивності та надійності системи під високими навантаженнями або некоректними діями користувачів. На посаду стажистів можуть взяти й без диплома ВНЗ, але з прикладами робіт – тест-кейсами. Для цього можна брати будь-які сайти та програми, проводити тестування та грамотно їх описувати.

Вона враховує всю активність, потрібну, щоб зробити це завдання. Детальніше — читайте у матеріалі «Хто такий QA в ігровій індустрії». Іноді QA використовує інструменти автоматизації для створення тестів, які можуть бути виконані автоматично. Зазвичай цим займаються тестувальники-автоматизатори.

Це фахівці, до  завдання яких входить тестування функціональності програмного забезпечення на всіх етапах розробки. Для тестувальника дуже важливо розуміти та бачити систему розробки в цілому, де зміни в одній частині системи неминуче вплинуть на роботу інших частин. Без тестувальника продукт у переважній кількості випадків буде сповнений багів, які не змогли побачити самі розробники. Будь-який досвід в інших сферах може стати в пригоді як під час тестування, так і просто під час роботи з людьми. Мені відомо багато випадків, коли завдяки попередньому досвіду людину швидко забирали на проєкт.

Але оскільки людям бракує практики і розуміння цієї теорії, співбесіди даються важко. Тому я рекомендую на початку все ж шукати курси, онлайн чи офлайн, https://deveducation.com/ де буде ментор. Можливо, хтось з друзів чи колег може вас підучити й пояснити незрозумілі моменти. Моїм неймовірним і постійним козирем була англійська.

Затребуваний у 2023 році досвідчений QA Мануал спеціаліст аналітичного складу розуму. Щодо світчерів сьогодні і їхніх шансів отримати роботу. Наприклад, співробітник працює у підтримці, приблизно розуміє продукт, вміє розв’язувати конфлікти й має бажання зростати. Такий перехід з нетехнічної спеціальності в бік інженерної є досить реалістичним і навіть перспективним.

qa engineer курси

Тиць – і програма сама перевіряє правильність усіх посилань на сайті. А потім ще раз тиць – і програма тестує, чи коректно кожен з тисячі товарів додається у кошик. Технічні навички QA залежать від напряму роботи, а також від типу компанії. Недарма так багато уваги приділяють софт скілам – цілий модуль. Адже прокачані особисті навички кандидата на співбесіді покажуть, що в нього варто інвестувати. Така людина цінніша та з більшою ймовірністю знайде роботу в хорошій компанії.

Що Таке Qa Та Як Отримати Професію Тестувальника

У всіх якостей, про які я розповім, є одна спільна риса — їх можна набувати та розвивати. Quality Assurance Engineer бере участь в усіх етапах циклу розробки програмного забезпечення. Тобто це процес, мета якого — перевірка, чи не має дефектів програмне забезпечення. Продукт, який гарно працює — це продукт, який відповідає очікуванням і прагненням користувача. Постійний розвиток onerous і soft expertise дозволить підвищувати компетенції, рухатися кар’єрними сходами та вибирати складні та цікаві проєкти для самореалізації. Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби.

Програмного забезпечення стає дедалі більше, і звісно ж, кожній команді розробки потрібні люди, здатні перевірити його якість. Сьогодні вивчитися на тестувальника можна всього за 3 місяці на курсі QA Manual в GoIT. Це хороша база навіть для тих, хто мріє в майбутньому стати автоматизатором. Вартість навчання відіб’єш вже з першої зарплати. Автоматизатор (Automation QA Engineer) перевіряє функціонал продукту за допомогою спеціальних програм. Зазвичай вони стандартні, проте інколи доводиться писати їх самостійно.

Де Шукати Знання Новачку Qa

За даними DOU, середньостатистичному українському QA Engineer 30 років, найчастіше він живе у Києві або Львові. Найбільша частка фахівців — рівня Middle, тобто мають досвід роботи 3-5 років та медіанну зарплату $2000. У цій професії більше чоловіків — 62%, жінок відповідно 38%. Великі проєкти мають включати як ручне, так і автоматизоване тестування.

Тож у цьому аспекті курси допомагають — вони фільтрують інформацію і дають її у потрібній послідовності. Можна спочатку вивчати, як побудовані мережі, API тощо, а тільки потім розбиратися з документацією. Але, на мою думку, це трохи неправильно, бо ви все одно сприйматимете цю інформацію як тонну непотрібної теорії.

що робить qa engineer

Більшість не розрізняє між собою терміни Quality Assurance (QA), Quality Control (QC) та просто Тестування та вважає їх синонімами. Якщо дефект виявлений на етапі реалізації, треба змінювати дизайн (а це потребує узгодження з великою кількістю людей), а також переписувати вимоги. Говорячи про тестувальників, Quality Control Engineer, Quality Assurance Engineer, слід зазначити, що часто у джерелах відбувається змішування цих понять. Перш за все треба зрозуміти чи хочеш ти цим займатися, а вже потім йти на курси і шукати роботу. На початку базово вистачить, але в подальшому, щоб робити якісно, то мову треба знати не гірше за сусіднього девелопера. Від позиції Junior до Middle можна перейти за два-три роки.

Марина Кубічка, Senior Qa Engineer В Astound Commerce

Але додатково радимо пошукати стажування, інтернатуру в ІТ-компаніях. Багато за це не заплатять, проте зацінять майбутні роботодавці. Іноді це краще, ніж вигадувати власні напівефективні підходи.

Якщо хочеться розвивати комунікативні навички, то далі можна рухатися в бік менеджменту. Якщо ж технічні — то SDET, AQA, Security/Performance, Development тощо. Якщо це комбінація навичок, може бути напрям Head/Lead». Без знання мов програмування можна розпочинати кар’єру як мануальний тестувальник, і поряд з вивченням основ тестування освоювати мови програмування. Цей пункт у резюме може на 20-25% підняти очікувану зарплату та шанси отримати роботу порівняно з мануальним тестувальником із таким самим досвідом. Під час навчання можна підтягнути й кар’єрні навички.

  • Більшість не розрізняє між собою терміни Quality Assurance (QA), Quality Control (QC) та просто Тестування та вважає їх синонімами.
  • Якщо дефекти виявлені на етапі побудови дизайну, то для того, щоб їх виправити, треба не тільки змінити дизайн.
  • З іншого боку, я знаходив стільки нісенітниць!
  • Наприклад, школа GoIT розробила десяток марафонів і мінікурсів з різних напрямів.
  • QA витрачає час зараз, щоб зекономити його в майбутньому».

Якщо це адміністративний напрямок, то це різні види менеджерів — це Team Lead, QA Lead, Test Lead і так далі. QA Engineer також може піти у бізнес-аналітики, оскільки хто, як не він, має досвід із роботи з вимогами до продукту, їх систематизації та перевірки. Тобто, оскільки QA Engineer — це людина, яка забезпечує якість в усьому, він має роботу протягом усього циклу розробки. І якщо на будь-якому з цих етапів QA Engineer зрозуміє, що щось може працювати краще, то він вносить пропозиції з покращення. Залежно від етапу розробки і складності змін, ці пропозиції можна втілити прямо тут і зараз, або запланувати їх на наступні етапи розробки ПЗ. На ньому команда вибирає, які завдання вона буде виконувати за наступний спринт із тих, які вже обговорювали на Backlog Refinement.

На мітингу складають список завдань, їх розподіляють між командою та пріоритезують. QA важливо врахувати свою зайнятість, чи встигне він закінчити заплановану роботу. Адже традиційно завдання вважається виконаним, коли готова розробницька частина, вона протестована мануально та написані автотести.

що робить qa engineer

Хоча й не існує строгої класифікації, проте частіше можна почути про мануального тестувальника та автоматизатора. Рідше зустрінеш тестувальника продуктивності (performance tester) і тестувальника безпеки (security tester), але є й інші. В реальному світі профі мають досвід роботи в декількох галузях одночасно. Ручний тестувальник з нуля може не знати мови програмування, але бажано, щоб він хоч би знався на основах прикладного програмування. Водночас, тестувальник-автоматизатор витрачає близько 75-80% часу на написання коду. Для фахівця-початківця достатньо знати англійську, щоб написати сценарій з використанням готових методів.

що робить qa engineer

Після року роботи в онлайн-покері я вже опанував віртуалізацію, мережі та Linux. І це допомогло мені, коли я почав працювати в аутсорсі на проєкті, повʼязаному з Mobile Security. Пізніше, у наступній компанії, я використовував той самий C#, коли покривав мануальні тести автотестами (використовували Selenium і .NET).

Інженер з ручного тестування створює та виконує тест-кейси. Тоді як інженер з автоматизації бере найпоширеніші тест-кейси та автоматизує їх. Таким чином значну частину перевірок виконують автотести.

Крім того, коли я шукаю фахівця в команду, мені завжди цікаво чути від людини запитання. Це не має виглядати так, ніби кандидат стоїть на воротах, а я б’ю пенальті. Якщо ж говорити про профільні знання для QA, то однозначно потрібно зазубрити ISTQB Syllabus. Філософія, підхід і процеси розробки — все там.